Raptor Run czyli bieg z Dinozaurami pod patronatem Biegam Bo Lubię

Już za miesiąc odbędzie się jedyny w Polsce bieg z przeszkodami, gdzie zadrapania od pazurów dinozaurów to normalka. Dlaczego Raptor? Trasa tego wyścigu obejmuje malownicze tereny Bałtowa – miejscowości położonej w dolinie rzeki Kamiennej w województwie Świętokrzyskim gdzie odkryto tropy górnojurajskich dinozaurów. Ukształtowanie tych terenów cechują liczne wąwozy lessowe oraz urwiska skalne, które w naturalny sposób znacząco wpływają na skrajnie ekstremalny charakter biegu. Obszar na którym odbywa się Raptor Run został utrudniony przez przeszkody znane z innych biegów, ale co najważniejsze i niepowtarzalne w całej Polsce – infrastrukturę Areny Raptor Run czyli parku wyjątkowo ekstremalnych przeszkód.

Podczas Raptor Run zawodnicy rywalizować będą na dystansach 6 i 12 kilometrów w 2 kategoriach biegowych – Raptor Run oraz Raptor Run Prime. Klasyczny Raptor Run to ekstremalny bieg na 2 dystansach – 12 i 6 kilometrów. Jest ekstremalnie wymagający, ale każdy, chociaż trochę sprawny fizycznie da radę go pokonać na dystansie 6 kilometrów. Dłuższy bieg to już duże wyzwanie, które może sprawić kłopoty nawet doświadczonym biegaczom, przeznaczony jest dla osób chcących rywalizować z najlepszymi. Zarówno w kategorii Prime oraz w zwykłym Raptorze na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody pieniężne i materialne. Impreza zaplanowana jest na 9-10 czerwca 2018 roku. Ciekawostką jest także fakt iż ambasadorem biegu i konsultantem od trasy i przeszkód jest Tomasz Danielkiewicz – brązowy medalista mistrzostw świata biegów z przeszkodami w Kanadzie z 2016 roku.

Dla wszystkich ekstremalnych BBL-owiczów mamy 3 pakiety startowe. Wystarczy na BBL-owym Facebook-u w komentarzach pod postem konkursowym umieścić zdjęcie z ekstremalnej przygody biegowej.

Więcej informacji na temat Biegu pod poniższym linkiem. Serdecznie zapraszamy.

Biegi