Nasz trener Piotr Suchenia weźmie udział w najzimniejszym maratonie na świecie – North Pole Marathon

Biegun północny – magiczne miejsce, przyciągające od lat swoją tajemniczością i niedostępnością. Pomimo skrajnych, wyjątkowo trudnych warunków życia w tym rejonie, wielu śmiałków stawiało mu czoła. Niektórzy poświęcili biegunowi i w ogóle Arktyce swoje życie. Co kryje się daleko na północy? Czy w ogóle można tam dotrzeć? A jeżeli tak, to za jaką cenę?

Raz w roku, w kwietniu na biegunie północnym organizowany jest najzimniejszy maraton na świecie – North Pole Marathon, czyli bieg na dystansie 42 kilometrów i 195 metrów. Bieg odbędzie się w iście ekstremalnych warunkach pogodowych, przy porywistym wietrze, który sprawia, że temperatura odczuwalna sięga mocno poniżej – 40 stopni C czyniąc ten bieg jednym z najtrudniejszych na świecie.

NORTHPOLE

Fot. North Pole Marathon

Piotr Suchenia – trener BiegamBoLubię Gdynia

9 kwietnia 2016 roku nasz trener Piotr Suchenia planuje wziąć udział w North Pole Marathon i jako pierwszy z Polaków chce zdobyć miejsce na podium a najlepiej wygrać bieg. Lekko napewno nie będzie, ale taki właśnie jest maraton. On nie uznaje kompromisów i bardzo dosadnie ukazuje wszystkie słabe strony człowieka.

Więcej szczegółów TUTAJ

NOTRHPOLE1

Fot. Piotr Suchenia – trener BBL Gdynia