BiegamBoLubię SETKĘ !

33 lata temu Marian Woronin przebiegł w Warszawie 100 metrów w równe 10 sekund. Pobił wówczas rekord Europy. Co roku na początku czerwca przypominamy o tym wydarzeniu na zajęciach BBL.

W Częstochowie w sprinterów zamieniło się prawie 50 osób. . Niezadowolonych brak. -Każdy z zajęć wyszedł z dyplomem. Większość osób poprawiło swoje rezultaty z zeszłego roku. Pani Zosia aż o 3dekundy, a pani Małgosia o ponad 2. Rozgrzewka przed sprawdzianem była solidna i na szczęście nic złego nikomu się nie przytrafiło. Zaangażowanie uczestników było tak duże że niektórzy po przekroczeniu mety padali na bieżni. W konsekwencji jeden z uczestników trochę się poobdzierał. Najszybszy był Aleksander Dzidowski 12:36, Marcin 12:60 i Łukasz 12:79. Z kobiet najszybsza była Nina Łyko 15:20, Magdalena 16:57 i kolejna Magdalena 16:64 – szczegółowo poinformowała nasza trenerka Mariola Sojda.

W Rzeszowie pieczę nad ponad dwudziestką biegaczy sprawowali jak zwykle Justyna i Mariusz Pękalowie. – Zajęcia rozpoczęliśmy od 10 minutowego truchtu. Następnie przeprowadziliśmy rozgrzewkę w truchcie i marszu. W trakcie rozgrzewki zastosowaliśmy dużo ćwiczeń skipowych: skipy A prawą nogą, lewą nogą, co 3 krok prawa i lewa noga, skipy C jak wyżej, skipy B naprzemiennie co 3 krok prawa i lewa noga. W dalszej części zajęć podociągaliśmy się w siadzie rozkrocznym, prostym, uczestnicy wykonali jeszcze serie ćwiczeń na mięśnie brzucha proste i skośne, mięśnie grzbietu i mięśnie ramion – pompki. Na koniec rozgrzewki uczestnicy wykonali 2 x skip A 20 m, 2 x skip C 20 m, 2 x 30 m skiporytm A, 2 x 30 m skiporytm C, 2 x skip A 10 m i przejście do biegu na odcinku 50 m. Następnie przeszliśmy do startów niskich. Omówiliśmy wszystkie komendy, odpowiednie do tego pozycje startowe, wykonaliśmy pokaz. Wspomnieliśmy krótko o podstawowych zasadach ustawiania bloku startowego – podsumowali wyczerpująco.

Co w Warszawie na stadionie AWF-u? 26 osobowa frekwencja i pełne zaangażowanie uczestników. – Rozbieganie, dynamiczna rozgrzewka, po której trzy raz pokonaliśmy dystans 100 m w rytmach. Przypięliśmy numery startowe i dwójkami startowaliśmy. Każdy dał z siebie dużo i chciał wypaść jak najlepiej. Najszybszy mężczyzna osiągnął wynik 13:87, zaś kobieta 15:25. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a kilu uczestników otrzymało koszulki – zaznaczyły Ilona Brusiło i Ola Sulej – Dąbrowska.

Dawno nie byliśmy w Gubinie. Co słychać przy samej granicy z Niemcami? – Na dzisiejszych zajęciach postanowiliśmy odejść od planu, na życzenie uczestników zrobiliśmy długie wybieganie. Jak widać czas spędzony na wspólnych treningach jest ważny. Podzieliliśmy się na dwie grupy. Jedna mocniejsza, druga troszkę mniej zaawansowana i wybraliśmy się na kilkanaście długich kilometrów. Czas upłynął całkiem przyjemnie na rozmowie podczas biegu, bo mówią że tempo konwersacyjne jest najlepsze dla zdrowia… WIĘC NA ZDROWIE DLA WSZYSTKICH BIEGACZY – życzyli Roman Kwapich i Adam Kaczmarek.