BiegamBoLubię: Co to za sprinter ?

Dynamika, siła biegowa, piłki lekarskie, jędrne uda i tajemniczy sprinter. Jak zwykle “działo się” na zajęciach BiegamBoLubię.

Dawno nie sprawdzaliśmy co w Poznaniu. Tam na pierwszy rzut oka bez specjalnych zmian. Pierwiastek profesjonalizmu zawsze obecny. – Zabawa biegowa poza stadionem 20×30/60. Biegaliśmy całkiem konkretny trening, bo grupa była dość wyrównana. Trening przeprowadziliśmy wokół jeziora Rusałka. Zdecydowanie lepiej robi się takie treningi poza stadionem – informują nasi wielkopolscy trenerzy.

P8205876

W Tarnobrzegu leitmotivem zajęć było przyspieszanie podczas dłuższego biegu, a siła biegacza. “Przebiegliśmy ponad 4 kilometry, pracowaliśmy nad przyspieszaniem (100 metrów na 80%-90% mocy) w lekkim truchcie. Następnie popracowaliśmy w parach nad mięśniami brzucha i ogólną siłą biegacza – zgrabnie podsumowali ludzie ze stolicy polskiej siarki.

W Legnicy tymczasem okazało się, że treningi BBL lepsze od fitnessu i siłowni razem wziętych. – Na zajęciach przeprowadziliśmy ćwiczenia z piłkami lekarskimi. Mimo, że większość chodzących na zajęciach deklaruje, że ćwiczy na siłowni lub w klubach fitness – nasze ćwiczenia (jak sami uczestniczy wspominali) sprawiły im problemy. Wyrzuty piłki z nóg lub wyrzuty z przysiadem dały się we znaki udom. Wszyscy zadowoleni i po zajęciach poprosili o kolejną dawkę piłek lekarskich w przyszłości – załatwione, podsumowali nasi opiekunowie z Dolnego Śląska.

124082016

Zajrzymy jeszcze do Łodzi, bo tam zameldował się anonimowy, acz nie byle jaki sprinter, o czym już na wstępie treningowego sprawozdania. “W towarzystwie byłego czołowego sprintera naszego kraju zrobiliśmy trening sprawności – głównie płotkarskiej. Urozmaicony trening ćwiczeniami siły z wykorzystaniem własnego ciężaru ciała sprawił iż w drugiej części treningu biegało nam się wyśmienicie”.

Co to za sprinter? Może zrobimy konkurs? Czekamy na propozycje na naszym profilu na fb i do zobaczenia za tydzień. 

100 5451