Bieg bez Granic – z dnia na dzień przybywa zawodników

 

Pełną parą ruszyły zapisy do X edycji Biegu Bez Granic. Na liście startowej jest już ponad 350 osób, które wezmą udział w rywalizacji, a miejsc zaledwie 500. Organizatorzy radzą, aby nie zwlekać, tylko czym prędzej wypełnić formularz zgłoszeniowy. Do zdobycia będzie 3 część medalu projektu 4 Biegi Racibórz.

Raciborskie wydarzenia biegowe przyciągają tysiące zawodników z całej Polski, a nawet zagranicy. Do startów w tym mieście przekonuje ich przede wszystkim doskonała atmosfera oraz wzorowe przygotowanie. Organizatorzy dokładają wszelkich starań, aby każdy z biegów mocno zapadł w pamięci zawodników, a ci chcieli wracać na kolejne edycje. Tak właśnie zapisał się Bieg bez Granic. W tym roku odbędzie się X edycja tego kultowego biegu.

Mimo że od wielu lat pogoda nie rozpieszcza startujących, gromadzi on setki zawodników. Chociaż do startu pozostało jeszcze 6 tygodni, lista zapełnia się z dnia na dzień. Aby dołączyć do rywalizacji należy wypełnić odpowiedni formularz, dostępny TUTAJ.

Tegoroczna edycja Biegu bez Granic wpisuje się w obchody 800-lecia nadania praw miejskich Raciborza. Każdy, kto w regulaminowym czasie ukończy bieg na 10 km otrzyma trzecią z czterech części medalu projektu 4 Biegi Racibórz. Trasa biegu wiedzie następującymi ulicami: Wojska Polskiego, Nową (między fontannami a Placem Długosza), Piwną, Drzymały, Opawską do ronda na Placu Konstytucji 3 Maja, Warszawską, Wileńską i z powrotem na Wojska Polskiego.

Oprócz biegu głównego (na 10 km) odbędzie się również marsz Nordic Walking, bieg Open 3,7 km i młodzieżowy na 3,7 km. Należy pamiętać, że pamiątkowe medale otrzymają wszyscy, którzy ukończą wybrany dystans, ale do Grand Prix Raciborza zaliczają się tylko zawodnicy z biegu głównego (10 km).

O godzinie 14.30 wystartują osoby biorące udział w rywalizacji Nordic Walking i zawodów na 3,7 km. Bieg główny rozpocznie się o godz. 16.00. Meta i Start ulokowane będą przy ul. Wojska Polskiego na wysokości SP 4. Organizatorami wydarzenia są: Urząd Miasta Racibórz i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu.

***
Autor: Justyna Korzeniak/ Adventure Media