100 lokalizacji na 100 lat niepodległości – rusza nowy sezon BBL!

W minioną sobotę w siedzibie Radiowej Trójki odbyło się coroczne spotkanie trenerów akcji BiegamBoLubię. Wymiana doświadczeń, szkolenia z partnerami oraz cele i plany na ten sezon, sezon, który będzie naprawdę wyjątkowy! Stadionowa akcja treningowa rusza na obiektach lekkoatletycznych w całej Polsce już w pierwszym tygodniu kwietnia. Co czeka na uczestników?

 

Więcej lokalizacji

Jesteśmy już dosłownie w każdym rejonie Polski i jeśli masz ochotę potrenować z grupą, nauczyć się wielu ciekawych ćwiczeń pod okiem fachowców, zasięgnąć ich porady lub po prostu zacząć biegać – wystarczy spojrzeć na naszą treningową mapkę i wybrać się na stadion lekkoatletyczny. Będziemy albo w twojej miejscowości albo będziesz miał naprawdę blisko, żeby dojechać. Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, akcji udało się osiągnąć magiczną liczbę 100 lokalizacji. W 2010 roku zaczynaliśmy od… 4 miejsc!

 

Różne dni zajęć

To ważna zmiana. Do tej pory zajęcia odbywały się raz w tygodniu od 9:30 do 10:30 w soboty. Teraz wychodzimy Wam naprzeciw i zajęcia będą się odbywać w różne dni (od poniedziałku do niedzieli) w zależności od danej lokalizacji. Każda z nich będzie miała swój dzień i swoją godzinę zajęć. Coraz więcej z Was startuje w weekendowych zawodach, zatem teraz będziecie mieli okazję poćwiczyć z nami także w tygodniu i nie opuszczać niektórych zajęć.

Formuła treningów

Tutaj dalej będziemy stawiać na naukę. Dlatego na treningach nie będą się nudzić zarówno osoby zaawansowane jak i początkujące. Wasza forma fizyczna nie będzie mieć wpływu na efektywność zajęć. Każdy będzie mógł się nauczyć prawidłowej techniki, poznać mnóstwo ćwiczeń, metod
i jednostek treningowych oraz po prostu „pobawić się” bieganiem. Trening będzie miał charakter biegowej lekcji – na każdej z nich będzie obowiązywać inny temat. Dlatego nawet, jeśli wypadnie Wam coś, nadążycie za grupą – do akcji można dołączyć w każdym momencie sezonu, zgodnie z przysłowiem, że na naukę nigdy nie jest za późno.

 

Frekwencja

Podczas zebrania przedstawiono również kilka ciekawych statystyk podsumowujących zeszły sezon. Wnioski? Jest was coraz więcej. W ubiegłym roku na stadiony całego kraju przyszło aż 36657 osób! Aż 4714 uczestników – to osoby nowe. Dla BBL to nieustanna hossa frekwencyjna trwająca od początku powstania akcji, dlatego w tym roku również liczymy na wasz liczny udział, a ze swojej strony możemy zapewnić pełne zaangażowanie kadry trenerskiej oraz profesjonalizm i pasję prowadzenia biegowych lekcji.

Do zobaczenia na stadionach! Biegajmy, bo przecież to… LUBIMY!