To nie żart! 1 kwietnia ruszają treningi BiegamBoLubię!

 

“Wiosna – cieplejszy wieje wiatr,  Wiosna – znów nam ubyło lat…” Tak śpiewali Skaldowie o najpiękniejszej porze roku, która budzi nas z zimowego marazmu i krzyczy wielkimi literami “JUŻ PORA RUSZYĆ NA BIEGANIE PO CZERWONYM DYWANIE”.

W tym roku sezon biegowy na polskich stadionach zaczynamy nietypowo, bo w Prima Aprilis, ale uwierzcie, to nie będą żarty. Jak co roku oferujemy wszystkim bezpłatny dostęp do stadionów lekkoatletycznych oraz możliwość trenowania pod okiem wykwalifikowanej kadry, którą szkolimy od lat. Nasi trenerzy to osoby z biegową pasją, którzy miłość do biegania wyssali z mlekiem matki.

BiegamBoLubię to coś więcej niż nabijanie kilometrów. Nasze zajęcia to nie tylko treningi biegowe. Realizujemy również plan ćwiczeń ogólnorozwojowych, które niezbędne są dla prawidłowego i bezpiecznego biegania. Na biegaczy patrzymy holistycznie. Dbamy o ich wszechstronność i poprawną technikę. Uzupełniamy bieganie ćwiczeniami sprawnościowymi, koordynacyjnymi oraz gimnastyką.

W tym roku akcja startuje 1 kwietnia i trwa do 5 listopada. Przed miłośnikami biegania 33 zabiegane weekendy. Zajęcia odbywają się regularnie. Biegamy bez względu na pogodę. Wyjątkiem są jedynie Święta Państwowe. W zależności od lokalizacji, odbywają się w sobotę o 9:30 lub poniedziałek o 20:00. Dokładnie przez 60 minut, bramy stadionów dostępnych standardowo dla zawodowych sportowców otwierają się na amatorów. Trenerzy natomiast realizują konkretną, sprecyzowaną wcześniej jednostkę treningową. Poziom zajęć dostosowywany jest na bieżąco do potrzeb grupy. Owalny stadion daje duże pole do popisu dla trenera i ogromne możliwości dla uczestników spotkań biegowych.

Aktualnie akcja prowadzona jest w 80 lokalizacjach na terenie całej Polski. Jednak nie spoczywamy na laurach i poprzeczkę stawiamy sobie bardzo wysoko. Z sezonu  na sezon staramy się otwierać kolejne stadiony i zachęcać Polaków do podejmowania aktywności fizycznej.

Przypominamy, że o biegową formę naszych podopiecznych dbamy cały rok. W okresie jesienno-zimowym, kiedy stadiony zapadają w sen zimowy, nasi trenerzy czekają na Was na zajęciach BiegamBoLubię NOCĄ.

O naszych zajęciach mówią:

“Lubię biegać po stadionie. Dzięki temu, że jest pętlą, trener zawsze ma każdego z nas na oku. W każdej chwili może nas zmotywować gdy brakuje nam sił, zareagować gdy odpuszczamy i na bieżąco korygować nasze błędy.” – mówi Ania uczestniczka zajęć na warszawskim AWFie.

“Uwielbiam atmosferę, która panuje na treningach bbl. Jest bardzo rodzinnie, przyjemnie, ale trzeba się też trochę zmęczyć. Nasze trenerki bardzo nas motywują i dopingują. Uczą nas nie tylko samego biegania, ale także walki ze swoimi słabościami” – Kasia z bbl Opole

“Zajęcia BiegamBoLubię na stadionie to idealne miejsce zarówno dla ścigaczy, którym tartan pali się pod nogami, a także dla początkujących, którzy walczą ze swoimi pierwszymi kilometrami. Przez to, że biegamy w kółko, to nikt nie odstaje. Nikt nie jest pierwszy, nikt nie jest ostatni, na nikogo nie trzeba czekać i nikogo gonić”. Każdy pracuje na miarę swoich możliwości” – Ola, uczestniczka zajęć bbl Racibórz

Ty też podejmij wyzwanie i pobiegaj z nami po czerwonym dywanie. Widzimy się już 1 kwietnia!

Autor: Ilona Brusiło – trenerka bbl Warszawa, mamyruszamy.pl


Lista lokalizacji
Trenerzy BiegamBoLubię
Szczegółowy regulamin akcji